Лудогорец - Миньор 3:0

Съставите на Лудогорец и Миньор играят при резултат 1:0 в полза на домакините. Двубоя се развива на високо темпо и положенията са предимно пред вратата на Миньор. В 14-та минута Гъргоров отлично проби и навлезе в наказателното поле, но беше спрян от защитата на гостите. Преди това Марселиньо проби добре от дясно и центрира топката към Мирослав Иванов, но той стреля над вратата.

В 23-та минута беше открит от Марселиньо след пробив на Гъргоров и чудесен пак от негова страна към голмайстора. След попадението домакините успокоиха малко играта и допуснаха няколко положения, но след това качиха отново темпото и в 35-та минута Иван Стоянов отправи удар, но той мина покрай вратата. В края на полувремето домакините понесоха тежък удар. Емил Гъргоров получи контузия и се наложи да бъде заменен от Кишада. Това беше и последния интересен факт за първото полувреме на срещата.

Съдията Мартин Богдев даде начало на второто полувреме. Вторите 45 минути започнаха доста динамично и като резултат в 53-та минута Иван Стоянов реализира дузпа и така домакините повеждат с 2:0. В създалата се ситуация в наказателното поле на гостите В.Василев игра с ръка, което му докара директен червен картон и дузпата за Лудогорец.

Резултата вече е класически. Мирослав Иванов в 67-та минута. Ситуацията беше подобна като при втората дузпа, като в този случай Бумела игра с ръка и получи жълт картон. След това попадение домакините успокоиха играта, за да съхраняват своите сили. В 82та минута Ивайло Петев направи последната си смяна като на мястото на Гулдан влезе Моци, а преди това в 67-та минута Мирослав Иванов предаде мястото си на Гела. След кратко продължение съдия свири последния съдийски сигнал и подпечата осмата победа на Лудогорец за сезона.